Co spowalnia mój metabolizm?

0
91
views
kanapka

To pytanie, które powinno pojawić w momencie, gdy mimo przejścia na dietę, nie pojawiają się w zasadzie żadnego efekty. Być może sami ją sabotujemy. Często robimy to nieświadomie, umieszczając w jadłospisie produkty spowalniające metabolizm.

Zbyt mała ilość wody

To temat, który jest wałkowany praktycznie w każdym tekście dotyczącym diety. I rację mają ci, którzy mówią „trzeba pić sporo wody”. Nie dość, że wspomaga metabolizm, to jeszcze pozwala oszukać głód. Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę, to żeby nie popadać w skrajność. Człowiek wszędzie słyszy „pij dużo wody” i może wpaść niemal w obłęd:). No bo „ile, kiedy, gdzie?”. Jeśli jesteś osobą aktywną to przed treningiem (na godzinę wcześniej) około do dwóch szklanej. Po wystarczy szklanką. I pamiętaj o jednej dość ważnej sprawie. Woda znajduje się również w tym co jesz.

Tłuszcze trans

Ich akurat staramy się na diecie pozbyć, ale nie zawsze nam to wychodzi. Przede wszystkim dlatego, że nie dość dokładnie czytamy etykiety produktów. Zdarza się też, że tłuszcze te są ukryte pod różnymi nazwami. Generalnie rzecz biorąc to one w dużym stopniu są odpowiedzialne za nadmierne kilogramy. Za „osadzanie się” tkanki tłuszczowej. Warto się więc przyjrzeć dokładnie temu co jest w naszym jadłospisie.

Alkohol

On przede wszystkim szkodzi na diecie dlatego, że trudno się po nim opanować, żeby czegoś nie zjeść. Zwykle jest to dużo, tłusto i przede wszystkim niezdrowo. Alkohol w niektórych przypadkach może spowolnić metabolizm. Pity w dużych ilościach (myślę, że nawet czerwone wino, któremu akurat przypisuje się pozytywny wpływ na trawienie) to „zagrożenie” dla węglowodanów. A dokładniej dla ich metabolizmu (może go jednak przyspieszyć, co trzeba oddać). Wpływa również gorzej na pracę trzustki. Też mam to tutaj znaczenie.

Niedobór witaminy D

Latem większego problemu z tym nie m mamy. Teraz, kiedy zima jest na wylocie, ale jeszcze daje o sobie znać, niedobór witaminy D, to problem powszechny. Z niego też w dużym stopniu wynika gorsze samopoczucie w tym czasie. Brak odpowiedniej ilości witaminy D, to problem z kośćmi. Generalnie rzecz biorąc ma ona wpływ na wiele aspektów funkcjonowania naszego organizmu. Część z nich łączy się – nie zawsze w sposób bezpośredni – z odchudzaniem.

POZNAJ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE PRZYSPIESZAJĄCE METABOLIZM!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.