Metabolizm

Co spowalnia mój metabolizm?

Przydatne przy odchudzaniu

To jedno z częściej pojawiających się pytań w temacie odchudzania. Spowolniony metabolizm to spory problem. Dlatego warto poznać odpowiedź. Dzięki temu zrzucanie kilogramów będzie dużo łatwiejsze:).

Masz za mało słońca

Tylko na pierwszy rzut oka jest to dziwne. Już spieszę z wyjaśnieniami. Dzięki słońcu w naszym organizmie pojawia się witamina D. A jest ona bardzo ważna z punktu widzenia prawidłowego metabolizmu. W okresie jesienno – zimowym można zadbać o suplementację tego składnika. Znajdziecie go również (między innymi) w morskich rybach.

Jesz te produkty

I w sumie doskonale wiesz które:). Do produktów, które mogą zrujnować Twój metabolizm i w ten sposób utrudnić (a nawet uniemożliwić) odchudzanie, zalicza się białe pieczywo. Jeśli na śniadanie jadasz płatki z mlekiem również mu szkodzić. W grupie tych produktów znajdują się też słone przekąski (chipsy itp.), lody, alkohol i tłuste jedzenie. Zjesz je raz na jakiś czas – będzie Ci to wybaczone:). Jeśli jednak będą obecne w diecie regularnie, Twój metabolizm zwolni.

Głodujesz? Spowalniasz metabolizm

Bez problemu znajdziecie zwolenniczki i zwolenników takiego sposobu odchudzania. Głodowy jadłospis z niewielką ilością kcal. Mimo, że wiadomo czym kończy się takie odchudzanie. Efekt zwykle utrzymuje się krótko (nierzadko jest efektem utraty wody a nie tkanki tłuszczowej). To po pierwsze. Po drugie – kilogramy nie dość, że wrócą, to będzie ich jeszcze więcej. Bo Twój metabolizm zwolnił.

SPRAWDŹ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA ODCHUDZANIE W 2018 ROKU!

Nie wysypiasz się

To też jeden z częściej występujących powodów spowolnionego metabolizmu. Zarywanie nocy przez pewien czas (w sposób regularny) to spory problem dla organizmu. Znacząco go to obciąża. Mogą się pojawić problemy z koncentracją i myśleniem. W czasie snu organizm się regeneruje. Co też ma wpływ na proces odchudzania. Brak regularnego snu może się wiązać się z większym stresem. A ten ostatni oznacza podniesiony poziom kortyzolu. A to akurat bardzo mocno utrudnia skuteczne odchudzanie.

Jeśli macie problem ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów polecam chociażby te rośliny przyspieszające metabolizm.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.