Co spowalnia mój metabolizm?

0
79
views
Wolny metabolizm

To jedno z częściej zadawanych pytań na forach internetowych dotyczących odchudzania. Również i ja wielokrotnie je słyszałem. Zwykle po zapoznaniu się z pewnymi nawykami żywieniowymi szybko da się stwierdzić co spowalnia metabolizm.

To przede wszystkim efekt pewnych błędów, które popełniamy. Nie tylko w czasie odchudzania, ale to właśnie wtedy zależy nam na tym, aby przyspieszyć metabolizm. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Sen

To pierwszy, często pomijany aspekt odchudzania. Nie mam tutaj na myśli pojawiających się co jakiś czas rewelacji „sen pozwoli pozbyć Ci się zbędnych kilogramów!”. „Śpij i chudnij!” itp. Natomiast niedobór snu to problem z funkcjonowaniem organizmu. Również z prawidłowym metabolizmem. W czasie snu organizm odpoczywa, co też ma przełożenie na odchudzanie. Jeśli się nie wysypiacie, to zwiększa się Wam apetyt. Jest związane z związkami odpowiedzialnymi w organizmie za uczucie sytości i głodu.

Tłuszcze trans

Te to w ogóle obarcza się odpowiedzialnością za całe zło naszego świata:). I w zasadzie w kwestii żywienia i odchudzania – jak najbardziej są niewskazane. W jaki sposób spowalniają metabolizm?Między innymi są wiązane z większą „opornością” organizm na insulinę. Ma to ogromne przełożenie na przemianę materii. Po drugie tłuszcze trans spowalniają metabolizm przez swój negatywny wpływ na wątrobę.

Stres

Kto się z nim nie zmaga, prawda? Generalnie stres utrudnia nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale ma negatywny wpływ na odchudzanie. Jak to działa? Winnym jest hormon stresu, czyli kortyzol. A dokładniej rzecz biorąc jego wysoki poziom. Taka sytuacja zaburza nasz metabolizm. Spowalnia „uwalnianie” energii z pożywienia. Pojawia się problem z efektywnym spalaniem tkanki tłuszczowej. W tym ostatnim pomóc mogą niektóre składniki preparatów na odchudzanie.

Podjadanie

Myśleliście, że nie pojawi się tutaj największy grzech w czasie odchudzania?:) Podjadanie – zwłaszcza wieczorem bardzo negatywnie wpływa na metabolizm. Jak wspominałem w nocy organizm ma odpoczywać. Obciążając go pracą związana z przyswajaniem składników z pożywienia, między innymi w – dalszej perspektywie – spowodujemy spowolnienie metabolizmu. Także unikać jak ognia!

SPRAWDŹ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA PRZYSPIESZENIE METABOLIZMU

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.