Co skutecznie wspomaga odchudzanie?

0
194
views

Zdaje sobie sprawę, że jeszcze są święta i też w głowie raczej nie macie myśli o zrzucaniu kilogramów:). Ale już za parę dni (może jutro, czy w związku z noworocznym postanowieniem) skuteczne wspomaganie odchudzania może się okazać niezwykle „chodliwym” towarem. Przedstawiam Wam kilku sposobów, które będą pomocne.

Pamiętaj o błonniku!

Ma on kilka zalet, chociaż warto też uważać z jego ilością w diecie. Zwłaszcza gdy macie problemy związane z układem pokarmowym (zaliczę do nich nerwicę żołądka, kto się z nią zmaga, wie jak wiele żywieniowych wyrzeczeń ona wymaga). Właściwości błonnika są ogólnie znane, więc tylko parę słów na ich temat. Zacznę od tego nierozpuszczalnego. To on przyspiesza perystaltykę jelit. Działa też jako wypełniacz.

Z kolei błonnik rozpuszczalny pęcznieje i dzięki temu odczuwamy sytość. Ten rodzaj pozwala między innymi oczyścić organizm z toksyn. Oba więc będą nam przydatne. Błonnik rozpuszczalny to między innymi rośliny strączkowe, owies, brokuły, marchewka i słodkie ziemniaki. Nierozpuszczalny to z kolei orzechy, pestki dyni, kalafior, pomidory i otręby z pszenicy.

Zioła skutecznie wspomagają odchudzanie

Często o tym zapominamy. A warto mieć to „z tyłu głowy”. Rośliny pomagają oczywiście w różny sposób. Część z nich możecie dodawać do potraw i będą miały pewien wpływ. Nie spodziewajcie się jednak cudów. Mam tutaj na myśli bazylię, tymianek czy miętę. Są też rośliny o dużo większych możliwościach skutecznie wspomagające odchudzanie. W ostatnim czasie ogromną popularność zdobył zielony jęczmień (o którym zresztą pisałem i możecie o nim poczytać). Do tych roślin zalicza się też afrykańskie mango ( o rozwiązaniu wykorzystującym jego właściwości również pisałem).

Witaminy i pierwiastki wspomagające zrzucanie kilogramów

W tej grupie znajduje się chociażby kwas askorbinowy. Zresztą popularna witamina C ma dużo więcej właściwości. Na pewno też powinniście zwrócić uwagę na odpowiednią ilość wapnia w diecie. Do grupy pierwiastków niezbędnych przy zrzucaniu kilogramów zalicza się również cynk i magnez.

Aktywność fizyczna

I myślę, że nadchodzący 2018 rok a wraz z nim noworoczne postanowienia, to dobry moment, żeby zacząć. Nie szalejcie jednak zbytnio na początku, zwłaszcza jeśli do tej pory, aktywność mieliście na niskim poziomie. Jedyne co „zyskacie” to możliwą kontuzję i szybkie zniechęcenie. Lepiej zacząć od czegoś co Was nie przerośnie. Efekty – przy regularnej aktywności – na pewno się pojawią.

Naturalne suplementy wspomagające odchudzanie

Ze szczególnym uwzględnieniem tego pierwszego przymiotnika. Naturalne suplementy to brak skutków ubocznych. Oczywiście warto wybrać tylko te najlepsze i sprawdzone. Naturalne preparaty oparte o ekstrakty z roślin (ważne jest odpowiednie stężenie!) to bezstresowe pozbywanie się kilogramów. Jednych z takich rozwiązań jest Green Barley Plus (działa też na cellulit). Jeśli chcesz wiedzieć to odwiedź stronę producenta: Greenbarleyplus.pl

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.