Co przyspiesza Twój metabolizm?

0
224
views

Na początku miesiąca popełniłem tekst na temat produktów, które mogą go spowolnić, a więc lepiej ich unikać. Tak sobie pomyślałem, że warto by teraz metabolizm przyspieszyć. Za co już się zabieramy.

Zacznij przyprawiać

Po pierwsze wzbogacisz smak swoich potraw. Po drugie możesz pozbyć się w ten sposób soli. Jest ona oczywiście przyprawą, ale w czasie odchudzania, lepiej jej unikać (co też takie proste nie jest, więc chociaż sama jej nie dodawaj). Część z przypraw ma właściwości wspomagające metabolizm. Nie nastawiaj się jednak na jakieś spektakularne efekty. Musiałabyś jeść tych przypraw naprawdę sporo.

W przypadku niektórych z nich, Twój organizm by tego nie wytrzymał. Mam tutaj na myśli chociażby ostrą paprykę. Ta jak wiadomo wykorzystuje właściwości kapsaicyny. W takiej formie jak jest w tej przyprawie w dużych ilościach możesz sobie co najwyżej „rozstroić” żołądek. Używaj jej więc z rozsądkiem.

Na jakie jeszcze przyprawy warto się zdecydować? Do dań dodawaj imbir, oregano i bazylię. Każda z nich w pewien sposób poprawia Twój metabolizm.

plywanie

Zacznij się ruszać

Pasowałoby:). Co prawda na razie dość po macoszemu traktuję aktywność fizyczną na blogu, ale już wkrótce się to zmieni. To co wybierzesz powinno zależeć od kilku rzeczy. Po pierwsze Twoich możliwości. Nie rzucaj się z motyką na słońce. Skończy się to w najlepszym wypadku zniechęceniem. W najgorszym kontuzją. Niektóre z rodzajów aktywności przy okazji wspomagania odchudzania mogą też „uratować” Cie, jeśli masz jakiś problem zdrowotny. Za najlepszy przykład posłuży tutaj pływanie. Odwracając sytuację, na niektóre aktywności nie powinnaś się decydować w momencie, gdy zmagasz się z jakąś dolegliwością.

Włącz do diety kwasy tłuszczowe Omega 3

To stosunkowo „świeży” pomysł. Jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku kwasy te uznawano za szkodzące naszemu organizmu. Zresztą wciąż można znaleźć osoby wrzucające je do jednego worka z tłuszczami zwierzęcymi (typu smalec), czy trans opisanego „unikać na diecie. Wspomniane przeze mnie kwasy jak najbardziej powinno być obecne w Twoim jadłospisie. W rozsądnych oczywiście ilościach do menu włącz ryby, ale też siemię lniane i awokado.

Może suplement przyspieszający metabolizm?

Jeśli zadajesz sobie takie pytanie, to odpowiedź brzmi: tak, ale wybieraj z głową. To musi być preparat skuteczny, ale też przede wszystkim bezpieczny. Nie kupuj suplementów przez portale aukcyjne, lub gdy nic o nich nie wiadomo. Najlepiej zdecydować się na coś o czym jest dużo informacji, a producent nie ma przed Tobą tajemnic. I jest polecany przez innych. Obecnie takim suplementem jest święcący triumfy w USA, a dostępny w Polsce African Mango. Warto się nim zainteresować.

Uwaga! Promocja umożliwiająca zakup African Mango z 20% rabatem

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.