Cheat Day na diecie

Cheat Day – jak go przeprowadzić na diecie?

Przydatne przy odchudzaniu

Temat jak najbardziej na czasie. Wszak zaczyna się świętowanie i – nie ukrywajmy – obżarstwo:). Dlatego też postanowiłem napisać parę słów na temat tego jak przetrzymać ten czasie w sytuacji, gdy jesteście na diecie. Czas na Cheat Day(s).

Jak oszukiwać na diecie w okresie świąt?

Im bardziej radykalny jadłospis przyjęliście (o tym, że to nie zawsze do końca dobry pomysł, może innym razem), tym – co oczywiste – ciężej będzie Wam powstrzymać się od jedzenia tego co na świątecznym stole. Atakuje wszystko – zapach, wygląd. Wszelkie zmysły są poddane nieustannej katordze.

I dlatego właśnie w tym świątecznym okresie pozwolimy sobie na Cheat Day. I jeśli mam być szczery nie kombinujcie z jakimiś przepisami light. Po pierwsze dania na Wigilię są dość specyficzne pod kątem ilości kcal, jak i wpływu na wagę. Po drugie to tylko trzy dni. Jedyne co może się pojawić to problemy żołądkowe (im mniej wcześniej jedliście, tym większe). Na to zaradzimy ziołami o którym pisałem.

W zasadzie jedyna zasadą na Cheat Day w czasie diety (nie tylko na święta) jest „rób to z rozwagą”. Nieco trudniej może być w czasie dwóch dni świąt, kiedy stoły uginają się pod niekoniecznie zdrowymi posiłkami. Ale od czego jest silna wola?:)

Cheat Day na diecie – jak to na nas wpłynie?

To w zasadzie zależy od kwestii indywidualnych. Dla jednych te parę dni odpoczynku może mieć bardzo pozytywne przełożenie na dalszą walkę z kilogramami. Są oczywiście też i tacy, u których Cheat Days przerodzi się w niekończący festiwal jedzenia wszystkiego. Wspomniane problemy żołądkowe to najmniejszy wymiar kary. O czym zresztą będą mogli przekonać się później. Stając na wadze.

Te 3 dni świątecznych szaleństw mogą mieć pewien wpływ na organizm. Pod kątem metabolizmu, pór o których wcześniej jadaliśmy. Też jednak nie przeceniałbym negatywnego wpływu. No chyba, że będziecie jedli mimo najedzenia się. Ale to już ekstremalne podejście. Wspomniany metabolizm możecie kontrolować przy pomocy chociażby tych ziół. Pozostaje mi tylko życzyć smacznego i Wesołych Świąt:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.