Brokuł

Chcesz naprawdę szybko schudnąć? Sprawdź te naturalne sposoby

Przydatne przy odchudzaniu

To dość szeroki temat, który postaram się okiełznać w kolejnych wpisach. W grupie naturalnych sposobów na to by szybko schudnąć mieszczą się bowiem m.in. domowe rozwiązania, rośliny i preparaty nieoparte o „chemię”.

Chcesz szybko schudnąć? Postaw na płyny

I znowu bez żadnej chemii. Wszak poruszamy się w grupie naturalnych sposobów pozwalających szybko odchudzanie. Skuteczność tych napojów jest różna. I też nie spodziewajcie się – w przypadku niektórych – jakiś oszałamiających efektów. Na diecie warto na pewno zainteresować się czerwoną i zieloną herbatę. Obie mają ciekawe właściwości. Więcej o nich w „Herbata a odchudzanie”.

Nie można nie wspomnieć o takich klasykach jak woda z cytryną. Bardzo często polecana jako naturalny sposób na  to by szybko odchudzanie. Z kolei ja jestem zwolennikiem wody z limonką. Ciekawym pomysłem jest też dodanie octu jabłkowego i cytryny. Zresztą ten środkowy składnik to też napój, który wspomaga zrzucanie kilogramów. Ma on sporo więcej właściwości. Przyda się naszej skórze i włosom.

Odrębną grupę stanowią soki. Mamy więc na przykład diety oparte o takie rozwiązanie. Ze swojej strony powiem tylko tyle, że uważałbym z nimi. Bo szybko schudnąć oznacza również bezpieczne i bez efektu jo-jo. Często te “jadłospisy” sokowe są na granicy przeżywalności. To bardziej głodówka. A te są złe. Bardziej polecałbym umieszczenie soków jako dodatek, ale pity regularnie. 

Z czego je przygotować? Możliwości mamy wiele. Możemy na przykład zrobić z jesiennych warzyw. Mam tutaj na myśli chociażby buraki, ale też marchewkę i selera. Tego ostatniego możemy wykorzystać w dwóch postaciach. Może to być korzeń. Warto też przygotować sobie sok  selera naciowego (6-7 łodyg), dwóch jabłek i niewielkiej ilości cynamonu.

Ten ostatni sok nie tylko pozwala szybko schudnąć. Ma on również pozytywny wpływ na detoksykację organizmu. Ta ostatnia przydaje się przez cały rok. 

Rośliny – Naturalny sposób na odchudzanie

To też bardzo rozbudowany temat. Dzisiaj chciałbym wymienić jedynie kilka przykładów. W grupie naturalnych sposobów, które szybko odchudzają, znajduję się między innymi czystek. To roślina o wielu właściwościach. Jest ona chociażby polecana na wzmocnienie organizmu i kiedy brakuje nam energii. Skutecznie wspomaga też detoksykację. Dlatego preparaty z czystkiem są tak popularne (sprawdźcie sobie lidera wśród tych produktów – Cistus Plus).

Kolejną rośliną, która pomoże Wam walczyć z kilogramami jest morszczyn pęcherzykowaty. Zawiera w sobie sporo potasu, magnezu, ale przede wszystkim jodu. Nic w tym dziwnego, to roślina morska. Bardzo skutecznie wspomaga zrzucanie kilogramów.

Zielony jęczmień

Natomiast jeśli jesteśmy  przy roślinach na odchudzanie,  to nie wypada nie wspomnieć o najchętniej wybieranym obecnie sposobie na to by szybko schudnąć – zielonym jęczmieniuTo roślina, która zdobyła w zeszłym roku ogromną popularność wśród osób na diecie. Ale nie tylko. Bo posiada ona naprawdę wiele ciekawych właściwości. 

Zielony jęczmień:

  • Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo
  • To kopalnia minerałów i witamin
  • Wspomaga leczenie trądziku
  • Jest pomocny przy detoksykacji organizmu
  • Stosowany w profilaktyce nadciśnienia
  • Wspomaga odchudzanie

Jak więc widać sporo tych umiejętności. Zielony jęczmień jest chętnie stosowanym składnikiem w tabletkach na odchudzanie.  I tutaj z pomocą przychodzę ja:). To jeden z aspektów, którym znajduję się na moim blogu. I tematykę tabletek  na odchudzanie z zielonym jęczmieniem podejmowałem. Zresztą kilkukrotnie. Przeczytajcie sobie chociażby “Zielonym jęczmień – jaki preparat z nim wybrać?

Ostatnim naturalnym sposobem pozwalającym szybko schudnąć, a będącym w  grupie roślin, którym się zajmiemy jest karczoch. Ma on w sobie sporo właściwości odżywczych. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i wspiera metabolizm. Pewną ciekawostką jest to, że wyciąg z karczocha jest polecanym sposobem na trądzik. Sporo w tej roślinie cynku, wapnia i potasu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.