5 roślin wspomagających odchudzanie

0
411
views

Zmiana jadłospisu i ruszenie się sprzed telewizora to jedno, ale warto też zwrócić uwagę na naturalne rozwiązania, które ułatwią pozbycie się nadmiernych kilogramów po świąteczno-sylwestrowych szaleństwach.

Łopian

Wizytę w sklepie zielarskim rozpoczniemy od zakupu korzenia łopianu. To roślina, którą zwykle wymienia się w kontekście ratowania włosów. Ma jednak właściwości przydatne i przy odchudzaniu. To naturalne wspomaganie przemiany materii (chociaż nie ma jakiś spektakularnych mocy). Łopian jest stosowany również jako rozwiązanie w przypadku problemów żołądkowych.

mieta

Mięta

Najlepiej jak wiadomo przydaje się w sytuacji, gdy zjecie za dużo. Mięta głównie łagodzi dolegliwości żołądkowe. Roślina ta ma właściwości rozkurczowe. W jaki sposób pomoże przy odchudzaniu? Picie naparu z mięty zmniejsza apetyt. Dzięki niej maleje szansa na podjadanie między posiłkami. Mięta usprawnia perystaltykę jelit.

Mniszek lekarski

To roślina o wielu właściwościach. Takich, które Ci się przydadzą. W mniszku lekarskim występuje sporo silnych przeciwutleniaczy, a także witaminy z grupy B. Roślina ta jest dobrym pomysłem przed samym procesem odchudzania. W sytuacji gdy zaczynasz go od detoksykacji. Mniszek działa przeczyszczająco. Wspomaga pracę wątroby. Ma też działanie moczopędne. Przydatne przy detoksykacji organizmu.

POZNAJ NAJLEPSZY, NATURALNY SPOSÓB NA ODCHUDZANIE!

Kruszyna pospolita

To roślina, którą spotkać możesz na terenie całej Polski. Nazwa zobowiązuje;). Nie jest ona jednak za to zbyt znana, jeśli chodzi o jej wykorzystanie w medycynie naturalnej. Od raz zaznaczę, że unikać powinny jej kobiety w ciąży i osoby cierpiące z powodu stanów zapalnych jamy brzusznej. Napar z kruszyny pospolitej między innymi wspomaga perystaltykę jelit. W ten sposób wspomaga przemianę materii.

Krwawnik pospolity

Ten to dopiero ma właściwości:). Krwawnik pospolity to roślina o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Ma też właściwości wiatropędne i żółciotwórcze. I to one nas tutaj najbardziej interesują. Roślina ta wspomaga procesy trawienne. Może więc być stosowana przy odchudzaniu. Możliwa reakcja alergiczna, należy więc stosować z rozwagą.

Kolejne rośliny wspomagające odchudzanie już niedługo:). Pojawi się między innymi gość z dalekiego kraju.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.