5 roślin wspomagających odchudzanie cz. 2

Przydatne przy odchudzaniu

Pierwszą część możecie przeczytać w tym miejscu. Z drugą postanowiłem nie czekać zbyt długo:). Zapraszam do lektury. Przed Wami kolejne 5 roślin wspomagających zrzucanie nadmiernych kilogramów.

Fiołek trójbarwny

To nic innego jak bratek. Roślina pospolita w Polsce. Jak dobrze poszukacie to znajdziecie ją w całej Europie i Azji. Fiołka stosuje się przy leczeniu problemów z drogami płciowymi. To też naturalny sposób na trądzik. Nas tutaj interesuje dwie właściwości tej rośliny. Po pierwsze wspomaga ona detoksykację organizmu. Po drugie ma pozytywny wpływ na przemianę materii. Co ważne nie wszyscy powinni stosować fiołka trójbarwnego. Zakrzepica pourazowa i zaawansowana miażdżyca to przeciwwskazania.

Zielona herbata

Prywatnie jestem zwolennikiem kawy w takim kolorze, ale dzisiaj to właśnie na niej chciałbym się skupić. Zielona herbata to sporo przeciwutleniaczy. To dzięki nim ma sporo ciekawych właściwości. Czy odchudza? Tutaj zdania są podzielone. W pewnym stopniu przyspiesza przemianę materii. Nie spodziewajcie się jednak cudownego spadku wagi. Zieloną herbatę tak czy tak warto pić.

African Mango

O ile w przypadku opisanym wyżej zdania jak wspomniałem są podzielone, to w tym już go nie ma. Wyciąg z pestek afrykańskiego mango (Irvingia Gabonensis) doskonale przyspiesza przemianę materii. Po drugie spala tkankę tłuszczową. Wiele zależy od stężenia wspomnianego ekstraktu. Największy, a więc najlepiej działający jest obecnie w preparacie African Mango (warto o nim poczytać).

Morszczyn

To z kolei glon, który od pewnego czasu poleca się jako sposób na odchudzanie. Warto zaznaczyć, że dużo mniej skuteczny, niż opisane wyżej African Mango. Morszczyn najlepiej dodawać do koktajli. Ma on łagodne działanie przeczyszczające. Glon ten to też sporo potrzebnego organizmowi jodu. Morszczyn wspomaga usuwanie z organizmu jodu.

Jastrzębiec kosmaczek

Jego ludowa nazwa to niedośpiałek. Występuje na terenie Europy i części Azji. Roślina ta zawiera w sobie kumaryny, garbniki i flawonoidy. To dzięki nim ma właściwości lecznicze. Nas najbardziej interesuje działanie moczopędne. To dzięki nim jastrzębiec dołączył do roślin pomocnych przy detoksykacji organizmu. Dodam też, że stosuje się go do leczenia nieżytu żołądka i biegunki.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.