warzywa dyniowate

Warzywa dyniowate w diecie odchudzającej

Diety odchudzające

Jesień to najlepszy czas na nie. Jest ich sporo i do tego są tanie. Mają właściwości, które przydatne będą nie tylko w czasie zrzucania kilogramów. Ale oczywiście na obecności warzyw dyniowatych w diecie odchudzającej nam tutaj zależy:).

Do tej grupy zalicza się między patisona (raczej niezbyt popularnego w Polsce) i cukinię. To także bakłażan i oczywiście dynia:).

Co kryją w sobie warzywa dyniowate?

Całkiem sporo cennych z punktu widzenia organizmu składników. Mam tutaj na myśli między innymi duże ilości beta-karotenu. Witamina ta jest bardzo istotna dla stanu naszego wzroku. Ma również znaczenie dla tego jak wygląda skóra. Pochodne tej witaminy wykorzystuje się w walce z trądzikiem.

Warzywa dyniowate są również bogate w kwas foliowy. Najczęściej ten składnik jest wymieniany w kontekście zwiększenia szansy na ciążę i prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. W warzywach tych znajdziemy również cenne pierwiastki. Na przykład wapń, potas i magnez.

Właściwości warzyw dyniowatych

Jest ich naprawdę sporo. Między innymi warzywa te są polecane przy nadciśnieniu. Część z nich wspomaga odporność organizmu. Niektóre z nich (na przykład bakłażan) pozytywnie wpływają na pracę serca.

Mają pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego. Pozwalają między innymi uniknąć zaparć (przy okazji polecam to rozwiązanie, które oprócz takiej właściwości… wspomaga odchudzanie🙂 ). Patison jest polecany osobom, które mają wspominane już problemy z nadciśnieniem.

Dynia wspomaga wzrok. Można ją również wykorzystać pod postacią maseczek na skórę. Zawiera ona tez cynk – minerał niezbędny mężczyznom.

Warzywa dyniowate w diecie odchudzającej

Po pierwsze wspomniany wyżej wpływ na układ pokarmowy. Warzywa te mają niewiele kcal, więc bez obaw możemy je umieścić w codziennym jadłospisie. Są też zdrowe co nie pozostaje bez znaczenia. Część z nich pozytywnie wpływa na pracę jelit, co oczywiście również ma wpływ na proces odchudzania. Warzywa te potrafią regulować przemianę materii. Koniecznie przy okazji zapoznajcie się z roślinami, które przyspieszają tę ostatnią.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.