Takiego odchudzania unikaj – dieta baletnicy

0
256
views

Dawno nie pisałem o sposobach zrzucania kilogramów, których bezwzględnie należy unikać, więc postanowiłem dzisiaj naprawić. Przed Wami dieta baletnicy. 10 dni drogi przez mękę.

W zasadzie to ciężko to nawet nazwać dietą. Bardziej określiłbym to mianem głodówki. Spodziewaj się co najwyżej problemów zdrowotnych. To wyniszczenie organizmu, niż racjonalny sposób na pozbycie się kilogramów.

Na czym polega dieta baletnicy?

To 10 dni. Tylko i aż. W ciągu tych 10 dni masz zrzucić… 10 kilogramów. Brzmi obiecująco, żeby nie napisać „wow”. Problem polega na tym, że tak szybkie zrzucenie „brzuszka”, to poważny problem dla organizmu. To spadek masy ciała – owszem. Kosztem jednak wyniszczenia organizmu.

Jak wspomniałem to 10 dni. Przez pierwsze dwa pijesz tylko i wyłącznie wodę. Dasz radę? Jeśli tak to gratuluję. W momencie gdy prowadzisz raczej aktywny tryb życia, a do tego do tej pory jadłaś sporo, to może być poważny szok dla Twojego organizmu. A, oprócz wody możesz sobie pozwolić w te dwa dni na kawę. Oczywiście bez cukru.

ziemniaki

W kolejne dwa dni możesz zacząć jeść. Tylko i wyłącznie odtłuszczony nabiał. Nie rzucaj się jednak na jedzenie. Możesz jeść biały ser, jogurt naturalny i pić mleko. W 5 i 6 dniu diety przerzucasz się na ziemniaki ugotowane w mundurkach. I tutaj również nie poszalejesz. Bo w ciągu tych dwóch dni możesz ich zjeść maksymalnie 11.

Za to 7 i 8 dzień jawią się jako uczta. W tym czasie możesz zjeść białe (koniecznie gotowane) mięso. Dziennie około 0,5 kg. Już prawie kończymy dietę. Zostały dwa dni. W tym czasie możesz jeść warzywa. Przede wszystkim zielone. Oczywiście gotowane. Gratuluję zakończyłaś dietę.

Czy to zdrowy sposób?

Nie. W żadnym wypadku. Owszem liczba kilogramów spadnie. Możesz być jednak pewna, że wrócą. Bo efekt jo-jo to pewnik. Wyniszczasz organizm to kolejna sprawa. Ryzykujesz niedobór witamin i pierwiastków. To w jakim stopniu zależy od tego, jak do tej pory się prowadziłaś. Musisz mieć też świadomość, że już na początku głodówki, Twój organizm przestawi się na tryb oszczędzania. Metabolizm może zwolnić. To po zakończeniu diety, prowadzi do wspominanego efektu jo-jo. To nie wszystko co Cie czeka.

Wybierając dietę baletnicy możesz się spodziewać zasłabnięć i problemów żołądkowych (przede wszystkim zaparć). Pytanie brzmi czy naprawdę chcesz zrzucić te parę kilogramów, aż tak dużym kosztem. I to za pewne na krótko.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.