Spirulina – poznaj jej właściwości

0
186
views
Photo credit: WILLPOWER STUDIOS via Visualhunt / CC BY-ND

Bije rekordy popularności, chociaż kiedyś przede wszystkim używana była… w pokarmie dla rybek:). Spirulina ma naprawdę ciekawe właściwości i warto – jeśli się odchudzasz również – się nimi zainteresować.

Co to właściwie jest?

Spirulina to nazwa handlowa. Mamy do czynienia z sinicami. Nie będę Was tutaj zanudzał naukowym językiem i tym dlaczego zalicza się je teraz do prokariotów, a nie jak wcześniej do roślin.

Nas najbardziej interesuje to, że spirulina zawiera bardzo duże ilości białka, a do tego sporo witamin. Ma równie w sobie magnez, co oczywiście jest sporą zaletą. Przejdźmy do właściwości spiruliny.

Detoksykacja organizmu

Bez wątpienia to jedna z największych jej zalet. Z niej też wynikają inne umiejętności. Pozbywając się z organizmu toksyn, dajecie sobie szansę na ładniejszy wygląd (skóra nie będzie poszarzała), a i wspomagacie odchudzanie:). Detoks to ogólnie lepsze działanie organizmu.

Spirulina pomaga odchudzać

I to nie tylko w sposób, który opisałem wyżej. Wspominałem o sporej zawartości białka. Dzięki temu spirulina przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Druga sprawa to ograniczenie głodu. A pozbyć się uczucia ssania w żołądku na diecie… Cóż Wam będę pisał, to najtrudniejsza sprawa:). Spirulinę często wymienia się jako doskonałe źródło energii.

Zapobiega nowotworom

Tak przynajmniej sugerują niektóre badania. Spożywanie spiruliny wspomaga produkcję przeciwciał. I te właśnie mają zwiększać odporność, ale przede wszystkim zwalczać problem. Natomiast – i to warto podkreślić – wciąż trwają badania nad tym aspektem działania spiruliny.

Obniża ciśnienie i cholesterol

To akurat dwie potwierdzone właściwości. Obie mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dzięki nim dłużej będziemy zdrowi. Niższe ciśnienie to dobra informacja dla serca. Cholesterol z kolei to mniejsze ryzyko zmian miażdżycowych. Spirulina radzi sobie więc z dwoma największymi obecnie bolączkami. A w zasadzie to z trzema. Ma magnez, który redukuje stres.

Który preparat wybrać?

Jak zawsze – najlepszy:). No dobra, bez żartów. Zawsze podkreślam, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, naturalność składników i stężenie składników. W tych aspektach zdecydowanie z konkurencją wygrywa Spirulin Plus. Już spieszę z wyjaśnieniami.

Naturalne składniki: To oczywiste, że mamy ekstrakt (niezwykle duże stężenie!) ze spiruliny. To jednak niejedyny składnik. I pod tym kątem Spirulin Plus zostawił konkurencję daleko za plecami. W składzie preparatu jest między innym lucerna (obniża cholesterol!), pokrzywa (powstrzymuje wypadanie włosów!). Zresztą najlepiej zapoznać się ze składem na stronie producenta: Spirulinplus.pl

Bezpieczeństwo stosowania – brak skutków ubocznych. Żadnych szkodliwych substancji. Sama natura. W 100%.

Silne stężenie składników – dobrane jest ono w taki sposób, by dawać jak najlepsze efekty.

Dla kogo przeznaczony jest Spirulin Plus?

Dla osób zmagających się z:

– stresem,

– brakiem energii

– wypadającymi włosami

– nadmiarem zmian skórnych

– nadmiernymi kilogramami

Spirulin Plus:

Skutecznie detoksykuje organizmu

– Przywraca równowagę kwasowo – zasadową

– Poprawia samopoczucie

– Dodaje energii

– Przyspiesza metabolizm i ułatwia odchudzanie!

Całkiem sporo ciekawych właściwości, prawda?:) Do tego producent przygotował niespodziankę:):

ZAMÓW SPIRULIN PLUS 20% TANIEJ!!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.