Produkty, które ułatwiają odchudzanie cz.1

1
322
views

Na pewno o nich słyszeliście. Mają wiele właściwości, ale nas najbardziej interesuje to, że mogą być pomocne w zrzucaniu kilogramów. Podkreślam słowo „pomocne”. Same w sobie nie są cudownym sposobem na odchudzanie. Warto je jednak uwzględnić w swoim jadłospisie.

Płatki owsiane

Przypisuje się im wiele właściwości, między innymi związanych z pielęgnacją urody. Gdybyście mieli na przykład problem z trądzikiem, to przydadzą się Wam płatki owsiane. Dlaczego pomagają w odchudzaniu? Po pierwsze zawierają błonnik. Bez niego – w rozsądnych jednak ilościach – się nie obędzie. To jednak nie wszystko. W czasie, gdy walczycie z nadmiernymi kilogramami, nie możecie zapominać o dostarczaniu istotnych dla organizmu składników.

W przypadku płatków owsianych to między innymi białko. Ma w sobie aminokwasy, które są ważne dla funkcjonowania. Nie można nie wspomnieć o węglowodanach złożonych. To nasz sprzymierzeniec w czasie odchudzania. W płatkach znajdziecie też witaminy z grupy B. Ich niedobór – chociaż nie łatwy do osiągnięcia – pociąga za sobą wiele skutków. Czy powinniście decydować się na głodówki oparte o płatki owsiane? Nie polecam.

Kocham miłością bezgraniczną:)
Kocham miłością bezgraniczną:)

Brokuły

Umieszczam je tutaj z dwóch powodów. Po pierwsze – mogą być elementem diety odchudzającej. Po drugie – bardzo je lubię. Mają mało kalorii – to ważna informacja. Błonnik – oczywiście też. Brokuły zawierają pewne witaminy (między innymi tę oznaczoną A) i pierwiastki. Z tej drugiej grupy warty wymienienia jest wapń. Brokuły to też przeciwutleniacze, a właściwie jeden, który jest zwykle wymieniany, czyli sulforafan. Przypisuje się mu różne właściwości, ale te nas tutaj nie interesują.

Grejpfrut

Pewnie przeczuwaliście, że ten cytrus tutaj zawita. Ostatnio znowu głośniej o jego właściwościach odchudzających. Popularność diety opartej na grejpfrucie utrzymuje się na „podobnym poziomie” od kilku dobrych lat. Owoc ten ma w sobie niewiele kalorii. Jednak jego główną zaletą jest to, że przyspiesza przemianę materii. Ma też wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. To dzięki naringinie. Nie będę Wam tutaj robił lekcji chemii. Dość powiedzieć, że to organiczny związek chemiczny, który występuje w wielu owocach. Ma on między innymi obniżać poziom cholesterolu.

Oliwa z oliwek

W czasie, gdy walczycie z nadmiernymi kilogramami warto o niej pamiętać. To tłuszcz, ale z tych dobrych;). Oliwa przyda się jako dodatek do potraw w czasie odchudzania. Niektóre z badań (jedne przywołano chociażby w tym miejscu) przypisują jej właściwości przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Oliwa ma też pozytywny wpływ na przemianę materii. Tak przy okazji dodam, że zawiera ona w sobie witaminę E. Określana ona bywa często jako eliksir młodości.

A Wy bez jakich produktów nie wyobrażacie sobie diety odchudzającej?;)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.