Jesienne produkty wspomagające odchudzanie cz. 3

Diety odchudzające, Przydatne przy odchudzaniu

Najpierw zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią i oczywiście drugą:). Dzisiejszy tekst powstał w zasadzie przez jeden produkt, którego wcześniej nie opisałem, a bez niego nie byłaby to pełna lista.

Pietruszka

O niej właśnie mówię. Mam na myśli korzeń pietruszki, chociaż oczywiście natkę też warto dodawać do potraw przygotowywanych na diecie. Ma on mnóstwo właściwości o czym zaraz się przekonacie. Zaczniemy od odchudzania. Korzeń pietruszki dostarcza nam pewnych składników (chociażby witaminy A, C i K). To jak wiadomo sprawa istotna na diecie. Pietruszka wspomaga też trawienie. Ma również pozytywny wpływ na wydzielanie żółci. Oprócz tego wykazuje działanie detoksykujące. Pozbywanie się szkodliwych substancji z organizm bywa pomocne w zrzucaniu kilogramów. Dość powiedzieć, że detoksykację poleca się jako element startowy odchudzania.

Korzeń pietruszki wspomaga też działanie układu moczowego (jest to związane ze wspomnianym usprawnieniem usuwania szkodliwych substancji). Kolejna kwestia to obecność potasu. Dzięki temu pierwiastkowi nasze serce i układ nerwowy pracują sprawniej. Pietruszkę poleca się przy problemach z trzustką.

Cykoria

Niezbyt chętnie wykorzystywana w naszej kuchni, a wynika to przede wszystkim z nieznajomości przepisów w których cykoria występuje. Co najwyżej jako zamiennik dla kawy. A jeśli jesteśmy na diecie,  to warto wykorzystywać cykorię. Ma ona po pierwsze mało kalorii. Po drugie wspomaga trawienie. I już wiadomo dlaczego powinniśmy ją umieścić w odchudzającym jadłospisie:). Cykoria posiada dużo więcej właściwości. Wspiera pracę wątroby. Ma znaczenie przy produkcji czerwonych krwinek. Pozytywnie wpływa na stan skóry (to między innymi dzięki obecności witaminy E).

POZNAJ NAJLEPSZY SPOSÓB NA JESIENNE ODCHUDZANIE!

Jabłko

No nie mogło go zabraknąć:). Zacznę jednak od tego, że jabłka są polecane jako sposób na wzmocnienie zębów. Mają one również chronić prze nowotworem atakującym jelito grube. Gotowane jabłka poleca się jako sposób na biegunkę. Prowadzone są również badania nad wpływem tych owoców na zapobieganie miażdżycy.

Jak z odchudzaniem? Nie polecam diety jabłkowej. Takie „mono” sposoby na odchudzanie zwykle się źle kończą. Jabłko to sporo błonnika – to plus na diecie. Ma w sobie witaminy i pierwiastki potrzebne w czasie walki z kilogramami. Jabłka mają lekkie działanie przeczyszczające. Dobrze nawadniają organizm.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.